festival výberovej kávy

19.–21. May 2023, Bratislava

Festivalový program # Na piatok # slovak Aeropress championship 2023

Pražiarne:

Na stánkoch pražiarní bude možné ochutnať espresso, mliečne nápoje a filtrovanú kávu v cene vstupenky. Niektoré pražiarne si taktiež pripravili ďaľšie osviežujúce kávové nápoje. Na festivale je možné si zakúpiť balíčky kávy na doma vo festivalovom obchode.

Pražiarne na rotujúcich slotoch

Pražiarne, ktoré sa predstavia na rotačných 3 hodinových espresso a brew baroch.

PREDNÁŠKY:

Agnieszka Rojewska – Sheep and Raven

Přemýšleli jste někdy nad tím, co skutečně potřebujete k dobré přípravě na kávovou soutěž? Na co nesmíte zapomenout a co vše je potřeba naplánovat? Dozvíte se o běžných chybách, dobrých i špatných přístupech, ale i tom proč by se kávové soutěžení mělo považovat za profesionální sport.

Mateusz Tryjanowski – HAYB

Proces zrání zeleného zrna v sudech po nejrůznějších druzích alkoholu může značně ovlivnit zelenou kávu. Proč k tomuto kroku přistupuje pražírna HAYB a jaký volí postup? Povíme si také o největších úspěších, které se s touto úpravou pražírně povedly.

Bodgan Georgescu – MABÓ

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak teplota ovlivňuje pražení kávy? A co když do procesu vstoupí další proměnná, jako je čas? Jak tedy tyto neznáme použít a docílit kýženého výsledku? O svoje zkušenosti se podělí majitel a pražič rumunské pražírny MABÓ Bodgan Georgescu.

Tereza Prejdová – Chicas Industry a Sebastian Ramirez – El Placer

Už jste slyšeli o různých způsobech zpracování kávy, ale stále si nejste jisti všemi těmi „fermentacemi“? A to ještě možná neznáte infuzované kávy! Pojďte si o tomto tématu poslechnout na přednášce Sebastiana Ramireze a Terky Prejdové z Chicas Industry. Sebastian je kolumbijský farmář, „coffee designer“ a odborník na dané téma. Seznámí vás s procesy na svých farmách El Placer a otevřeně promluví o infuzovaných kávách, proč se je rozhodl zpracovávat a co může přinést budoucnost v kávovém sektoru.

Veronika Kečkéšová – Algrano

Michal Škoda – ředitel pivovaru PROUD

Ředitel plzeňského pivovaru Proud nám představí okolnosti jeho vzniku, portfolia včetně zajímavých spoluprací a v neposlední řadě prozradí, jak se jejich pivo dostává až do kaváren.

Ján Chovanec – VisitChef a hosté: Martin Novák, Luboš Rácz a Michal Křížka

 

WORKSHOPY:

Patrik Sláma – Roast Different

Chcete si doma připravit oblíbený filtr, ale nikdy vám nechutná tak jako z kavárny? Kdo se má taky v těch desítkách alternativ vyznat, že? Stručně si projdeme úskalí základních alternativních „kávovarů“ a nakonec si připravíme různé recepty – od frenchpressu přes V60 a aeropress až po chemex.

Prepnúť obsah

Patrik Sláma – Roast Different

Chcete umět kvalitně našlehat mléko a namalovat obrázek do své kávy? Rádi byste se posunuli od srdíčka někam dál? Na tomto workshopu to zvládneme! Povíme si, jak našlehat ideální mikropěnu a co ovlivňuje tvorbu latte artu. Všechno si nakonec prakticky vyzkoušíme a vychytáme nedostatky.

CUPPINGY:

IMPORTÉRSKÁ ZÓNA:

Prepnúť obsah
Prepnúť obsah
Prepnúť obsah
Prepnúť obsah
Prepnúť obsah

9:00 – 9:50 | Industra coffee | Mário Adamčík

Vzorový nadpis dĺžky nadpisu prezentácie v dokonalom svete

Ahoj, toto je ukážka textu ktorý má 250 znakov. Anotácia by mala zaujať a čo najpresnejšie vystihnúť spracovanú tému. Ukážkou dobrej anotácie nie je v žiadnom prípade tento text. Ide iba o názornú znakovú ukážku textu. Ešte jedna veta na koniec.

 

Prepnúť obsah

GASTRO:

Prepnúť obsah
Prepnúť obsah
Prepnúť obsah
Prepnúť obsah

9:00 – 9:50 | Industra coffee | Mário Adamčík

Vzorový nadpis dĺžky nadpisu prezentácie v dokonalom svete

Ahoj, toto je ukážka textu ktorý má 250 znakov. Anotácia by mala zaujať a čo najpresnejšie vystihnúť spracovanú tému. Ukážkou dobrej anotácie nie je v žiadnom prípade tento text. Ide iba o názornú znakovú ukážku textu. Ešte jedna veta na koniec.

 

Prepnúť obsah

DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ:

Festivalové FAQ:

Predaj lístkov bol spustený 5.2.2023 o 00:00 hod.

V prvej vlne je k dispozícií 1000 jednodňových lístkov, ktoré je možné zakúpiť cez goout.sk. Po ich vypredaní spustíme druhú vlhu drahších lístkov.

Celofestivalových permanentiek je k dispozícií 300 kusov.

Asi áno, v tejto chvíli však nemôžeme garantovať presné počty.

Pokiaľ chcete mať istotu, zakúpte si svoje lístky s dostatočným predstihom.

Prednášky, workshopy, cuppingy a ďalšie programu budeme informácie uverejňovať postupne na tejto stránke a na instagrame @twocoffeechamps.

Už dnes komunikujeme s množstvom domácich a zahraničných odborníkov, ktorí musia prispôsobiť svoj pracovný čas a my im zabezpečiť ubytovanie a dopravu. Takže to musí celé pekne klapnúť do seba.

Prednášky – V aktuálnom ročníku festivalu nie je nutné sa registrovať na prednášky. Ak chcete mať miesto isté, máte možnosť rezervovať si miesto od 1.5.2023 cez GoOut. Kapacita rezervácie je necelá tretina z celkového počtu miest.

Cuppingy – Registrovať sa budú môcť všetci návštevníci so zakúpeným lístkom alebo permanentkou od 1.5.2023 cez GoOut.

Workshopy – Registrovať sa budú môcť všetci návštevníci so zakúpeným lístkom alebo permanentkou od 1.5.2023 cez GoOut. Poplatok za registráciu je 5 EUR, celková kapacita WS je 15 miest.

Na ostatné časti programu nie je nutná žiadna registrácia.

*Poplatok sme boli nútení zaviesť z dôvodu nerespektovania rezervácie a obsadzovania miesta pre skutočných záujemcov o workshop.

Najprv sa musíte dostať do Bratislavy. Tá je v centre železničných uzlov zo Slovenska, Česka a ďalších okolitých krajín. Takže odporúčame vlak, ale kľudne môžete prísť autom

V Bratislave sa k nám najpohodlnejšie dostanete pomocou bratislavskej MHD (linka č. 3 a 7 – zástavka Biely Kríž).

Parkovisko pri Novej Cvernovke bude tento rok prístupné iba pre zúčastnené pražiarne. Pokiaľ predsa len chcete na akciu vyraziť autom, v blízkosti NC sa nachádza niekoľko verejných parkovísk, kde je možné svoje auto nechať a doraziť na akciu pešo.

Ďakujeme, že túto skutočnosť dodržujete.

Tento rok je našou hlavnou témou česko-slovenská kávová komunita. Pred 30 rokmi sa naše krajiny rozdelili, ale nie kvôli káve. V našich krajinách pražíme skvelú kávu a máme byť na čo pyšní.

Ako organizátori sme hľadali silných partnerov festivalu. Z hľadania sme však vylúčili akúkoľvek veľkú pražiareň, aby sme pripravili vhodné a transparentné podmienky pre malých a veľkých pražiarov. Hlavne by sme si museli vyberať či to bude česká alebo slovenská pražiareň a to sme nechceli. Táto myšlienka sa zapáčila experimentálnemu remeselnému pivovaru Proud a ich kolegom z vývoju výčapu Barnie a rozhodli sa s nami priložiť ruky k dielu. Fascinuje ich kávový svet a nás zase ten pivný.

Takže jedno pivko je len taký malý darček pre všetkých na podporu priateľskej atmosféry festivalu.
#nazdravie

Áno, svojich štvornohých miláčikov môžete vziať so sebou.